Her şeyi bırak YARIN eyleme katıl!

Türk devletinin Efrîn işgal girişimi kitlesel bir şekilde protesto edilmeye devam ederken yarın onlarca merkezde yüz binler alanları doldurarak, „Her yer Efrîn her yer direniş„ diyecek. Türkiyeli demokrasi güçleri ve sol örgütler de herkesi Köln'deki yürüyüş ve mitinge katılmaya çağırdı.

Her şeyi bırak YARIN eyleme katıl!

Türk devletinin Efrîn işgal girişimi kitlesel bir şekilde protesto edilmeye devam ederken yarın onlarca merkezde yüz binler alanları doldurarak, „Her yer Efrîn her yer direniş„ diyecek. Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) tarafından organize edilen eyleme, Türkiyeli ve Alman örgüt ve kurumlar da destek veriyor. Köln’de Eberplatz’da saat 10.00’da başlayacak yürüyüş ve mitinge de katılacak Türkiyeli sol hareketler, partiler ve Alevi kurumları kitlelere ve kamuoyuna şöyle seslendi:

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK): Avrupa’daki demokrasi güçleri olarak Efrîn direnişini sahiplenmek, yeril kitleler içerisinde kamuoyu oluşturmak ve Kobanê ruhuyla direnişi büyütmek bir görevdir. ATİK olarak; tüm yerli ve göçmen demokratik güçleri ve ilerici güçleri direnen Efrîn halkıyla dayanışmaya, işgale karşı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. Tüm gücümüzle, sokak eylemleriyle direnişi sahiplenelim!

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon): Faşist Türk devletinin Efrîn halkı üzerine savaş uçaklarıyla bombalar yağdırması, Kobanê ruhu ile geri püskürtülecektir. İşgalci Türk ordusunun kirli planlarını bozmak, savaşı durdurmak için bulduğumuz herde ve her alanda Kobanê ruhuyla Efrîn’i sahiplenelim, sokakları zapt edelim!

Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF): Halkımızı, Faşist Türk devletinin Efrîn işgalini protesto etmek, Efrîn halkının direnişini sahiplenmek için, 27 Ocak Cumartesi günü saat:10.00’da Köln-Ebertplatz’daki yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz!

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF): Almanya’dan Türkiye’ye verilecek en küçük siyasi ve askeri destek bölgedeki çatışmaların derinleşmesine ve Alman hükümetini  Erdoğan’ın suç ortağı haline getirecektir. Bu nedenle, DİDF olarak  Almanya’nın Türkiye’ye her türlü silah satışını durdurmasını, Efrîn’e yönelik işgal planlarına açık tutum almasını talep ediyoruz. Almanya’daki bütün savaş karşıtlarını Türkiye’nin işgal planlarına ve Almanya’nın Türkiye’ye silah satışına karşı çıkması için hafta sonu Köln’de düzenlenecek merkezi yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz.

Devrimci Parti:Tüm diktatörlükler gibi Erdoğan diktatörlüğüde halklarımızın direniş duvarına çarpacaktır! Şimdi bütün halklarımızla, Kobanê serhildanın da nasıl sokaklara çıktıysak, Efrin içinde sokaklara çıkmalıyız. Avrupa’da yaşayan Ortadoğu halkları ve ilerici güçler Efrin’e sahip çıkmalıdır. 

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP): Avrupa olarak bütün halklarımızı Efrîn halkının ve demokrasi mücadelesi verenlerin yanında, savaş ve faşizm koalisyonun karşısında yer almaya çağırıyoruz. 27 Ocak’ta tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenecek mitinge güçlü katılarak, hem Erdoğan ve Türk devletinin sömürgeci saldırganlığına destek veren devletlere, hem de geleceğimizi karartmak isteyenlere gereken mesajı verelim.

Yeşil Sol Parti: Türkiye’nin Efrîn’e askeri müdahalesi, sonucu belli olmayan ve uzun sürecek kanlı bir sürecin kapılarını aralamak anlamına gelmekte. Siyasi iktidarın Kürt karşıtı politikaları, Türkiye sınırlarının ötesine taşarak çatışmaların uzun süredir devam ettiği Ortadoğu’yu daha derin bir krize sürüklemektedir.  Türkiye’nin ve bölge halklarının ihtiyacı olan şey yeni bir savaş cephesi değil, sorunların demokratik eşitlik temelinde çözüleceği barışçıl yaklaşımlardır.

Mezopotamya Demokratik Değişim Kongresi (MDDK): Efrîn’e yönelik başlatılan saldırıyı hem Asuri, Süryani halkı olarak hemde Mezopotamya Halk Kongresi olarak kınıyoruz. Bu saldırıyı alçakça ve kalleşçe buluyoruz. Bu saldırı sadece Efrîn’e yönelik değil, topyekün kürt halkına yönelik yapılmış kabul ediyoruz. Kürt halkı ve tarih, bu alçaklığı asla unutmayacak. Bütün bölge halkları bu işgalci güce karşı gereken mücadeleyi verecektir. Bu faşist cephe yenilecek. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.